Akıl ve Zeka Oyunları Veli Seminerleri

ÇOCUK ve OYUN
ANNE - BABA SEMİNERLERİ
Bilimsel çalışmaların ortaya koyduğu üzere; oyun ve oyuncakların çocukların zihinsel gelişimine katkısı büyüktür. Bebeklik dönemi ile ilk çocukluk ve son çocukluk döneminde bireyin zihinsel ve bedensel gelişimi için kullanılan materyaller son derece önemlidir.
Oyun, çocuğun hayal dünyasını canlandırdığı bir sahnedir. Çocuklar, bu sahneye, kendi içinde ne varsa yansıtır. Psikolojik durumunu oyun oynarken ortaya koyar ve daha rahat hareket eder. Algılarını açarak, problem olarak gördüğü durumlar için analiz yapar ve çözüm yolları arar. Bulduğu çözümler ise onun için büyük bir başarıdır. Bu başarısını herkes ile paylaşmak ister.
ÇOCUK ve OYUN konulu anne baba seminerlerimizde; bebeklik, ilk çocukluk ve son çocukluk döneminde oyun ve oyuncak seçimi, eğitim öğretimde oyunun yeri konulu çalışmalar yapılmaktadır.
Profesyoneller tarafından verilecek olan seminerde; hayatın olağan akışı içerisinde karşılaşılan problemlerin oyun oynarken nasıl çözülebileceği uygulamalı olarak gösterilecektir. Eleştirel düşünme, üretken düşünme, problem çözme becerileri gibi alanlarda kullanılan materyaller, çocuğun sosyal yaşamında daha etkin bir birey olması için yapılması gerekenler uygulamalı olarak anlatılacaktır.
Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu olarak, çocuklarımıza daha kaliteli bir yaşam sunmak için düzenlediğimiz ÇOCUK ve OYUN anne baba seminerleri, talepler doğrultusunda planlanmakta ve devam etmektedir.