Başkanın Mesajı

Değerli arkadaşlarım
Akıl ve zekâ oyunları alanında faaliyet gösteren dernekler ile çıktığımız bu yolda, federasyon çatısı altında birleştik. Her biri kendi alanında güzel çalışmalara imza atmış, ülke menfaati için ter dökmüş, oyunlar ile eğitime katkı sağlamış arkadaşlarımızın federasyonumuz ile birlikte daha güzel çalışmalara imza atacağına eminim.
“Oyun çocuğun en ciddi işidir” sözünden yola çıkarak; eğitim öğretimde kullanılan materyallerin geleceğimizin teminatı olan bugünün küçükleri için ne kadar önemli olduğu ortadadır. Geçmişten günümüze ülkemizde bu alanda çalışmalar yapılmış olsa da istenen verim tam anlamı ile elde edilememiştir. Federasyon olarak “Akıl ve Zekâ Oyunları” kullanımını artırmak, kamu kurum ve kuruluşları ile ortak çalışmalar yürüterek oyunların bireylere sağladığı faydalar hakkında başta öğretmen, öğrenci ve velileri bilgilendirerek toplumun her kesiminde oyun kullanımını istenen seviyeye getirmeyi planlıyoruz.
Düşünen, üreten ve kendi kapasitesini verimli şekilde kullanan bireyler için “Akıl ve Zekâ Oyunları” vazgeçilmez bir hazinedir. Bu kıymetli hazinenin üretimden kullanımına bilinçli ellerden geçmesi ve sıkı kontrole tabi tutulması en önemli şartlardandır. Federasyon olarak akıl ve zekâ oyunlarının üretiminden kullanımına, lisanslı ürünlerin korunması ve genel sağlık yönetmeliğine uygun üretilmeyen taklit ürünler ile mücadele edilmesi gibi maddi manevi ülke menfaatine her faaliyette elimizden geleni yapacağımızı bildirmek istiyorum.
Ülkemizi büyük bir onurla ulusal ve uluslararası her ortamda temsil edecek olan federasyonumuz akıl ve zekâ oyunlarına gönül vermiş herkese kapılarını ardına kadar açmıştır…
Sevgi saygı ve hürmetle esenlikler diliyorum.

                                                                                                                                                                                  Av.Şaban KURT
                                                                                                                                                                               Federasyon Başkanı