Yönetim Kurulu Üyeleri

 


                                                                          

    Abdulkadir SANCAKTUTAN 

1969 yılında Artvin’in Hopa ilçesinde doğdu. İlkokulu Üsküdar Hattat İsmail Hakkı İlkokulunda ,orta ve lise eğitimini Üsküdar İmam Hatip Lisesinde bitirdi. 1987 yılında ticari hayata atıldı.1987 yılında Üsküdar Milli Gençlik Vakfında kurucu yönetim kurulu üyeliği yaptı.1991 yılında Gümrük Müşavirliği şirketini kurdu ve halen sektörde "TEKNİK GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ” ismi ile hizmet vermektedir.
2015 yılından itibaren "Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı” yönetim kurulu üyeliğine seçildi .halen görevini devam ettirmektedir."Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu” yönetim kurulu üyesi Abdulkadir Sancaktutan evli ve 3 çocuk babasıdır.
 


                    Erhan ALKAYA

1984 yılında Kahramanmaraş Elbistan’da doğdu. ilk, orta ve lise eğitimini Elbistan bitirdi. 2005 Yılında İstanbul Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek okuluna başladı. 2007 yılında mezun olduktan sonra özel sektörde çalışmaya başladı. 2009 yılında memuriyet hayatına atıldıktan sonra aynı yıl içinde Hukuk fakültesine kaydoldu. 2014 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2016 yılında memuriyetten ayrılarak Avukatlık stajına başladı.
Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında faaliyet gösteren Erhan ALKAYA “Akıl ve zeka oyunları Derneği” Kurucu Yönetim kurulu üyesi ve “Tüm Akıl ve Zeka Oyunları federasyonu” yönetim kurulu üyesidir.
 
 

               Usame MISIR

1992 yılı, Trabzon-Akçaabat doğumlu olan Üsame Mısır, ilk ve ortaokulunu Trabzon’da tamamladı. 2010 yılında Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden mezun olarak aynı yıl İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazandı. 2015 yılında üniversite eğitimini tamamlayan Mısır, Dinler Tarihi alanında yüksek lisans eğitimini sürdürmekte ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesinde Uluslararası İlişkiler Bölümünü okumaktadır.            

Lisans dönemlerinde çeşitli vakıf ve STK’larda Orta öğretim gençleriyle sosyal ve kültürel çalışmalarda bulundu. 2011 yılında girdiği İSAR (İstanbul Araştırma ve Eğitim Vakfı)'da özel İslami ilimler, sosyal ilimler ve dil eğitimleri alarak, 2015 yılında mezun oldu. 2014 yılında Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Ve Mensupları Derneği’nde(BEYİMMDER) dernek başkanlığı görevine seçilen Üsame Mısır, başkanlık görevini aktif olarak devam ettirmektedir. Akıl, Zeka ve Strateji Oyunları Derneği kurucu başkanıdır. Lisans eğitiminin ardından İlim Yayma Cemiyetinde bir yıl idareci olarak görev yaptıktan sonra 2016 yılında NUN Okullarında öğretmen olarak göreve başladı. Halen Nun Okullarında görevine yurt müdürü olarak devam etmektedir.
 

                Metin ALKAN

1969 İstanbul  Üsküdar doğdu. İlk Orta veLise tahsilini  İstanbul da tamamladıktan sonra 1992 da Bilecik iline yerleşti. Evli ve 2 çocuk babası. 20 yıldır kitap  ve kırtasiye  sektöründe  faaliyet göstermektedir. Özellikle son  5 yılımı   Akıl  ve  Zeka oyunları  konusunda yoğun  faaliyetler göstermektedir . Bilecik Gençlik Kültür ve Eğitim  Derneğinde  ( BİLGEDER ) Başkan yardımcısı olarak  görev   almaktadır. Dernek Bilecik  Belediyesi ve İl Milli Eğitim  Müdürlüğü  ortaklığı ile 2 yıl üst üste Bilecik  Akıl ve Zeka Oyunları turnuvası düzenleyerek  bir ilke imza atmıştır.