HAYAT BOYU ÖĞRENME MODÜLLERİ GÜNCELLENDİ
27 / 08 / 2019

TÜM AKIL VE ZEKÂ OYUNLARI FEDERASYONU SERTİFİKASYON GÜNCELLEMESİ HAKKINDA DUYURU Federasyonumuz bünyesindeki Eğitmenlik Belgeleri yetkinliklerinin ayrıntılı olarak tanımlanması ile derecelendirme sistemine entegre edilerek siz değerli akıl ve zeka oyunları severlerine sunulmuştur. 30.06.2019 itibari ile alınan sertifikaların üzerinde derece olarak 1. Derece kategorisi eklenmiştir. Federasyonumuzda 30.06.2019 tarihinden önce alınan Zekâ Oyunları Öğreticiliği Belgesi, 1. Derece kapsamındadır. Dolayısıyla bu tarihten önce ve sonra sertifika alan kursiyerlerimiz herhangi bir hak kaybına uğramamış olup aksine önceden 80 saat açabildikleri kurs saati süresi Okul Öncesi Kurs Programı için 100 saat, Başlangıç Düzeyi Kurs Programı için 150 saat olmak üzere toplam 250 saate çıkarılmıştır....

Devamını oku

2.Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Şampiyonları belli oldu.
28 / 04 / 2019

Equilibrio 1- Muhammed Eymen Kızıltaş - Bitlis 2- Yavuz Köse - Tokat 3- Yiğit Özyön - Kırıkkale 4- Bahar Gülser - Manisa   Q-Bitz 1- Berke Demir - Amasya 2- Çağrı Eymen Lüy - Kırıkkale 3- Hira Sağcan - Mersin 4- Ela Tahanoğlu - Bitlis   Pentago (2009-2011 )  1- Kaan Turan - Tekirdağ 2- Utku Bodur - İzmir 3- Kayra Koçak - Bitlis 4- Nezir Karadeniz - Sakarya   Mangala (2009-2011 )  1- Bünyamin Gülkaya - Rize 2- Hasan Can Şanalır - Amasya 3- Alper çetin - Konya 4- Elif Sena Gökçe - Antalya   Reversi 1- Sevban Ali Şahin - Muğla 2- Mustafa Purut - Yalova 3- Muhammet Efe Aydın - Konya 4- Baran Şahin - Kayseri   Kulami 1- Emir Kaya Demir -...

Devamını oku

ANAOKULLARI EĞITİCİ EĞİTİMLERİ BAŞLADI
8 / 02 / 2019

"Türkiye Dahilerini Keşfediyor" projesi ile yola çıkan  Özel Ana Okulları Derneği (OZADER) ve Tüm Akıl Ve Zeka Oyunları Federasyonu'nun (TAZOF)  iş birliği kapsamındaki ilk eğitici eğitimleri gerçekleştirildi. TAZOF merkezinde 2-3 Şubat tarihinde gerçekleştirilen eğitimde ÖZADER üyesi anaokulları eğitmenlerinin 24 kişilik ilk grubu eğitimlerini  başarı ile tamamlandı. Eğitime katılan öğretmenler, üretken düşünme becerileri ve oyunla bu becerilerin gelişimi, görsel algı becerisi çalışmaları ve oyunlarla düşünme becerilerinin gelişimi gibi farklı bilişsel becerilerin oyunla gelişimi çalışmaları yaptılar. Bu çalışmaların yanı sıra öğretmenler kutu oyunlarını yorumlama ve eğitim öğretimde kullanma, kutu oyunları tasarımı gibi farklı alanlarda uygulamalara katılarak okul öncesi eğitimde akıl                               ...

Devamını oku

Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu;Özel Anaokulları Derneği ile işbirliği
30 / 11 / 2018

Akıl Ve Zeka Oyunları Federasyonu olarak  Özel Anaokulları Derneği birlikte çalışma kararı aldık. İmzalanan protokolle birlikte Akıl Ve Zeka Oyunları Federasyonu olarak okul öncesi dönemine özel, akıl ve zeka oyunlarına dair bir müfredat hazırlandığını duyurduk. Çalışmaların amacı, çocukların bilişsel becerilerini geliştirerek düşünen, üreten ve ürettiklerini hayata geçiren bireyler olması için çaba sarf etmek olarak bir basın toplantısı ile  açıklandık.

Devamını oku

Zeka Oyunları Eğitimi
9 / 10 / 2018

Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu ile MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında imzalanan Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimleri ile ilgili işbirliği protokolü kapsamında “Zeka Oyunları Öğreticiliği”, "Mangala Oyunu" ve "Go Oyunu" kurs programlarımız açılmıştır.  www.tazof.org.tr linkinde yer alan Kurs Başvuru Formunu doldurarak katılım payını yatırarak ücretli kurslarımıza katılabilirsiniz. Ücretsiz kurslarımızın yer ve tarihleri gelen talebe göre belirlenecektir.

Devamını oku

MANGALA OYUNU KURS SERTİFİKA PROGRAMIMIZ TAMAMLANDI.
10 / 07 / 2018

Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığımız Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi işbirliği protokolü kapsamında Beyoğlu Halk Eğitim Merkezi'nde ücretsiz 40 saatlik “Mangala Oyunu kurs programı"nı tamamladık. Usta Eğitmenimiz  eşliğinde onlarca öğretmen yeni kurs programına göre Mangala sertifikalarının sahibi oldular.      

Devamını oku

Edirne Karaağaç Yatılı Bölge Ortaokulu’nda Zeka Oyunları Öğreticiliği Kurs programını düzenledik.
28 / 05 / 2018

26 - 27 Mayıs 2018 Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu ile Meb arasında imzalanan akıl ve zeka oyunları eğitimleri protokolü çerçevesinde bu hafta Edirne Karaağaç Yatılı Bölge Ortaokulu’nda “Zeka Oyunları Öğreticiliği” Kurs programını düzenledik.

Devamını oku

İzmir Foça Necla Midilli Merkez Ortaokulu’nda da Zeka Oyunları Öğreticiliği Kurs programını düzenledik.
28 / 05 / 2018

26 - 27 Mayıs 2018 Tarihlerinde  İZMİR Foça Necla Midilli Merkez Ortaokulu’nda da “Zeka Oyunları Öğreticiliği” Kurs programını düzenledik.

Devamını oku

BİLECİK Halk Eğitim Merkezi ile Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Zeka Oyunları Öğreticiliği Kurs programını düzenledik.
28 / 05 / 2018

26 - 27 Mayıs 2018 BİLECİK Halk Eğitim Merkezi ile Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Milli Eğitim Bakanlığı protokolümüz çerçevesinde ücretsiz “Zeka Oyunları Öğreticiliği” Kurs programını düzenledik.

Devamını oku

İstanbul Ümraniye Özel Uğur Lisesi’nde Zeka Oyunları Öğreticiliği kurs programını düzenledik.
28 / 05 / 2018

26 - 27 Mayıs 2018 Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu ile Meb arasında imzalanan akıl ve zeka oyunları eğitimleri protokolü çerçevesinde bu hafta İSTANBUL ÜMRANİYE Özel Uğur Lisesi’nde “Zeka Oyunları Öğreticiliği” Kurs programını  düzenledik.

Devamını oku

İstanbul Beyoğlu Halk Eğitim Merkezi'nde Mangala Oyunu kurs programını düzenledik.
28 / 05 / 2018

26 - 27 Mayıs 2018 Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığımız Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi işbirliği protokolü kapsamında Beyoğlu Halk Eğitim Merkezi'nde ücretsiz 40 saatlik “Mangala Oyunu kurs programını düzenledik.

Devamını oku

Samsun’da Zeka Oyunları Öğreticiliği kurs programını düzenledik.
28 / 05 / 2018

13 - 14 Mayıs 2018 Tarihlerinde  Samsun’da Zeka Oyunları Öğreticiliği kurs programımızı Karadeniz Yükseliş Okullarında düzenledik.

Devamını oku

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Tanıtım Filmi
26 / 04 / 2018

Türkiye 1. Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası finallerini 14-15 Nisan 2018 tarihinde Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirdik. 44 ilden 6 oyun branşı için 7 kategoride 9-14 yaş arası toplam 245 öğrencimiz ile 88 danışman öğretmenimizi 3 gün boyunca tüm yemek, ulaşım ve konaklama masrafları dahil Bilecik’te misafir ettik. Turnuva harici zamanlarda Bilecik ilimizin tarihi, doğal güzelliklerini misafirlerimize tanıttık. Bilecik Milletvekili Halil Erdemir, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Meb Yegitek Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Milli Eğitim Müdürü Gusamettin Erdoğan, Sakarya Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ve Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Başkanı Şaban Kurt yarışmacılar ile yakından ilgilendi.                                           ...

Devamını oku

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Sampiyonları belli oldu.
18 / 04 / 2018

Mangala (9-11 yaş) :  1) Yekta KAVAK-AMASYA 2) Aytuğ ŞAHİNKAYA- ORDU 3) Samet Can PEHLİVAN- İZMİR 4) Berat KOÇHAN- AĞRI Equilibrio : 1) Ada Şimal GÜNAY- BURSA 2) Zeynep Gökçe IŞIK- SAKARYA 3) Elif ALKAYA- İSTANBUL 4) Berra TEL- BİLECİK Q-Bitz : 1) Aydın Deniz YILDIZ- ANKARA 2) Muhammed Emin AMANET- SAKARYA 3) Erdinç ŞİMŞEK- DENİZLİ 4) Batıkan ÖZLEN- MUĞLA Mangala (12-14 yaş) : 1) Helin BALCI- İZMİR 2) Tarık YAYLALI- BALIKESİR 3) Yusuf EVİN- İSTANBUL 4) Yağmur ASMAZ- ANKARA Kulami :  1) M. Hud Kerim KARANA- KIRIKKALE 2) Gökay NURAY- NEVŞEHİR 3) Abdullah FİDAN- BİLECİK 4) Yusuf Arda ŞAHİN- OSMANİYE Pentago : 1) Muhammed Emin ÇAĞLAYAN- HATAY 2) İbrahim ÇOBAN- BALIKESİR 3) Kaan KAYA- BİLECİK 4) Ömer Faruk...

Devamını oku

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvasını gerçekleştirdik.
18 / 04 / 2018

Türkiye’de bir ilk olan 44 şehrimizden 6 oyun branşında 7 kategoride 245 sporcunun katıldığı Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Finalini Bilecik’te gerçekleştirdik. Öğrenciler ve öğretmenlerimiz mutlu, bizler mutlu. Bilecik Milletvekili Halil Erdemir, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Meb Yegitek Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, Bilecik Milli Eğitim Müdürü Gusamettin Erdoğan, Sakarya Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, ve Federasyonumuz Başkanı Şaban Kurt açılış konuşmalarını yaptıktan sonra yarışmacılar ile yakından ilgilendi.

Devamını oku

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası İzmir İl Finali Yapıldı.
3 / 04 / 2018

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası İzmir il finali bugün Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu Spor Salonunda gerçekleştirildi.   Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu, Bilecik Valiliği, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü,  Bilecik Belediyesi işbirliği ile 2017-2018 öğretim yılında, Türkiye geneli resmi/özel tüm 9-14 yaşları arasındaki öğrencilere yönelik; öğrencilerin düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulan bireyler olmalarını sağlamak amacıyla “Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası” düzenleniyor. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Finali 14-15 Nisan 2018 tarihinde Bilecik Şeyh Edebali Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Turnuvaların Ana sponsorluğunu Türk Hava Yolları, Ulusoy, İstanbul Bilişim, Bilfen Yayın Gurubu ve Cruise&Genius üstleniyor. 6 oyun branşında gerçekleşen turnuvalarda çekişmeli geçen maçlar neticesinde;   Mangala Oyunu kategorisinde 1.Helin...

Devamını oku

GO OYUNU KURS SERTİFİKA PROGRAMIMIZ TAMAMLANDI.
2 / 04 / 2018

İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ile Türkiye’de ilk defa açılan ücretsiz Go Oyunu Kurs programımız tamamlandı. Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu ile Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında imzalanan kurs ve sertifika programları düzenlenmesine dair işbirliği protokolü kapsamında öğretmenlere yönelik “Go Oyunu” kursunu açtık. Konusunda uzman eğitmenlerimiz Mehmet Emin Barsbey ve Yeşim Salgut, Kanada Okulları Moda Kampüsü’nde 40 saat Go Oyunu kurs programını uyguladılar. YENİ KURS TARİHLERİ DUYURUSU İÇİN BİZİ TAKİPTE KALIN.

Devamını oku

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Sakarya İl Finali Yapıldı.
1 / 04 / 2018

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Sakarya il finali bugün Zübeyde Hanım Ortaokulu Spor Salonunda gerçekleştirildi.   Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu, Bilecik Valiliği, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü,  Bilecik Belediyesi işbirliği ile 2017-2018 öğretim yılında, Türkiye geneli resmi/özel tüm 9-14 yaşları arasındaki öğrencilere yönelik; öğrencilerin düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulan bireyler olmalarını sağlamak amacıyla “Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası” düzenleniyor. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Finali 14-15 Nisan 2018 tarihinde Bilecik Şeyh Edebali Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Turnuvaların Ana sponsorluğunu Türk Hava Yolları, Ulusoy, İstanbul Bilişim, Bilfen Yayın Gurubu ve Cruise&Genius üstleniyor. 6 oyun branşında 7 kategoride gerçekleşen turnuvalarda çekişmeli geçen maçlar neticesinde;   Mangala Oyunu 9-11 yaş kategorisinde...

Devamını oku

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Bilecik İl Finali Yapıldı.
31 / 03 / 2018

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Bilecik il finali bugün Bilecik Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi.   Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu, Bilecik Valiliği, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü,  Bilecik Belediyesi işbirliği ile 2017-2018 öğretim yılında, Türkiye geneli resmi/özel tüm 9-14 yaşları arasındaki öğrencilere yönelik; öğrencilerin düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulan bireyler olmalarını sağlamak amacıyla “Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası” düzenleniyor. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Finali 14-15 Nisan 2018 tarihinde Bilecik Şeyh Edebali Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Turnuvaların Ana sponsorluğunu Türk Hava Yolları, Ulusoy, İstanbul Bilişim, Bilfen Yayın Gurubu ve Cruise&Genius üstleniyor. 6 oyun branşında 7 kategoride gerçekleşen turnuvalarda çekişmeli geçen maçlar neticesinde;   Mangala Oyunu 9-11 yaş kategorisinde 1. Ahmet...

Devamını oku

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Mersin İl Finali Yapıldı.
31 / 03 / 2018

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Mersin il finali bugün Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonunda gerçekleştirildi.   Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu, Bilecik Valiliği, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü,  Bilecik Belediyesi işbirliği ile 2017-2018 öğretim yılında, Türkiye geneli resmi/özel tüm 9-14 yaşları arasındaki öğrencilere yönelik; öğrencilerin düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulan bireyler olmalarını sağlamak amacıyla “Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası” düzenleniyor. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Finali 14-15 Nisan 2018 tarihinde Bilecik Şeyh Edebali Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Turnuvaların Ana sponsorluğunu Türk Hava Yolları, Ulusoy, İstanbul Bilişim, Bilfen Yayın Gurubu ve Cruise&Genius üstleniyor. 6 oyun branşında 7 kategoride gerçekleşen turnuvalarda çekişmeli geçen maçlar neticesinde;   Mangala Oyunu 9-11...

Devamını oku

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası İstanbul İl Finali Yapıldı.
30 / 03 / 2018

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası İstanbul il finali bugün İBB. Fatih Spor Kompleksinde gerçekleştirildi.   Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu, Bilecik Valiliği, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü,  Bilecik Belediyesi işbirliği ile 2017-2018 öğretim yılında, Türkiye geneli resmi/özel tüm 9-14 yaşları arasındaki öğrencilere yönelik; öğrencilerin düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulan bireyler olmalarını sağlamak amacıyla “Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası” düzenleniyor. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Finali 14-15 Nisan 2018 tarihinde Bilecik Şeyh Edebali Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Turnuvaların Ana sponsorluğunu Türk Hava Yolları, Ulusoy, İstanbul Bilişim, Bilfen Yayın Gurubu ve Cruise&Genius üstleniyor. 6 oyun branşında 7 kategoride gerçekleşen turnuvalarda çekişmeli geçen maçlar neticesinde;   Mangala Oyunu 9-11 yaş kategorisinde...

Devamını oku

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Ordu İl Finali Yapıldı.
28 / 03 / 2018

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Ordu il finali bugün Ordu Lisesi Spor Salonunda gerçekleştirildi.   Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu, Bilecik Valiliği, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü,  Bilecik Belediyesi işbirliği ile 2017-2018 öğretim yılında, Türkiye geneli resmi/özel tüm 9-14 yaşları arasındaki öğrencilere yönelik; öğrencilerin düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulan bireyler olmalarını sağlamak amacıyla “Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası” düzenleniyor. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Finali 14-15 Nisan 2018 tarihinde Bilecik Şeyh Edebali Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Turnuvaların Ana sponsorluğunu Türk Hava Yolları, Ulusoy, İstanbul Bilişim, Bilfen Yayın Gurubu ve Cruise&Genius üstleniyor. 6 oyun branşında 7 kategoride gerçekleşen turnuvalarda çekişmeli geçen maçlar neticesinde;   Mangala Oyunu 9-11 yaş kategorisinde 1.Aytuğ...

Devamını oku

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Ankara İl Finali Yapıldı.
27 / 03 / 2018

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Ankara il finali bugün 19 Mayıs Spor Kompleksi Altındağ Eğitim, Seminer ve Konferans Merkezinde gerçekleştirildi.   Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu, Bilecik Valiliği, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü,  Bilecik Belediyesi işbirliği ile 2017-2018 öğretim yılında, Türkiye geneli resmi/özel tüm 9-14 yaşları arasındaki öğrencilere yönelik; öğrencilerin düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulan bireyler olmalarını sağlamak amacıyla “Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası” düzenleniyor. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Finali 14-15 Nisan 2018 tarihinde Bilecik Şeyh Edebali Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Turnuvaların Ana sponsorluğunu Türk Hava Yolları, Ulusoy, İstanbul Bilişim, Bilfen Yayın Gurubu ve Cruise&Genius üstleniyor. 6 oyun branşında 7 kategoride gerçekleşen turnuvalarda çekişmeli geçen maçlar neticesinde;  ...

Devamını oku

Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Bursa İl Finali Yapıldı.
26 / 03 / 2018

TÜRKİYE AKIL VE ZEKA OYUNLARI TURNUVASI BURSA İL FİNALİ YAPILDI.   Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Bursa il finali bugün Osmangazi Soğanlı Kültür merkezinde gerçekleştirildi.   Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu, Bilecik Valiliği, Bilecik İl Milli Eğitim Müdürlüğü,  Bilecik Belediyesi işbirliği ile 2017-2018 öğretim yılında, Türkiye geneli resmi/özel tüm 9-14 yaşları arasındaki öğrencilere yönelik; öğrencilerin düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulan bireyler olmalarını sağlamak amacıyla “Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası” düzenleniyor. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası Finali 14-15 Nisan 2018 tarihinde Bilecik Şeyh Edebali Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Turnuvaların Ana sponsorluğunu Türk Hava Yolları, Ulusoy, İstanbul Bilişim, Bilfen Yayın Gurubu ve Cruise&Genius üstleniyor. 6 oyun branşında 7 kategoride gerçekleşen turnuvalarda çekişmeli...

Devamını oku

İzmir Eğitimlerimiz Başladı.
4 / 03 / 2018

İzmir’de Çiğli Halk Eğitim Merkezi’nde ücretsiz eğitimlerimiz başladı. Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu ile Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında imzalanan kurs ve sertifika programları düzenlenmesine dair işbirliği protokolü kapsamında öğretmenlere yönelik “Zeka oyunları öğreticiliği” kursunu açtık. Konusunda uzman eğitmenlerimiz “İzmir’in sınıflarında oyun oynamak güzel” dedi.

Devamını oku

İstanbul Ankara Bursa Eğitimlerimiz devam ediyor.
25 / 02 / 2018

Bursa Osmangazi Halk Eğitim merkezi ile  Ali Osman Sönmez Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde, İstanbul Beşiktaş Halk Eğitim merkezi ile Hasan Ali Yücel Ortaokulu’nda ve  Ankara Altındağ Halk Eğitim merkezinde haftasonu gerçekleştirdiğimiz Zeka Oyunları Öğreticiliği kursları hız kesmeden devam etti. Yakında Türkiye’nin her ilçesinde öğretmenlerimiz ile birlikte olacağız.  

Devamını oku

Ankara'da Zeka Öğreticiliği Kursu Açılıyor
21 / 02 / 2018

Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu ile Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında imzalanan kurs ve sertifika programları düzenlenmesine dair işbirliği protokolü kapsamında öğretmenlere yönelik “zeka oyunları öğreticiliği” kursu açılacaktır. Son başvuru tarihi 23/02/2018 dir.Kontenjan 30 kişi ile sınırlıdır.24-25 Şubat 2018 tarihinde “Zeka Oyunları Öğreticiliği” kurs programı Altındağ Halk Eğitim Merkezinde başlayacaktır. Kursa katılım ücretsizdir.  Başvuru için: Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Usta Eğitmeni Cahit Bora Asmaz ile iletişime geçilebilir.T: 05053889131/bilgi@tazof.org.tr adresine e-posta gönderilebilir.  Not: Kesin kayıt için gelirken öğretmen olduğunuzu belgelendiren (diploma,görev yeri belgesi, formasyon vb.) belgelerinizle gelmeniz önemle rica olunur.        ...

Devamını oku

Zeka oyunları öğreticiliği kurs programımız başladı.
19 / 02 / 2018

Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu ile Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü arasında imzalanan kurs ve sertifika programları düzenlenmesine dair işbirliği protokolü kapsamında öğretmenlere yönelik “zeka oyunları öğreticiliği” kurs programına Etiler Hasan Ali Yücel Ortaokulunda başladık. Öğretmenler mutlu, biz mutlu                  

Devamını oku

Hakemlik Eğitimlerimiz Başladı.
11 / 02 / 2018

Bilecik’te 14-15 Nisan tarihlerinde düzenlenecek Türkiye 1. Akıl ve Zeka Oyunları turnuvasında kullanılacak 6 oyun branşına yönelik Hakem eğitimlerimiz başladı.  Not: 6 branş, 7 kategoride 81 ilin birincileri ile 2 danışman öğretmenin isimleri, il Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından 31 Mart 2018 tarihine kadar Bilecik il milli Eğitim Müdürlüğüne bildirilmelidir. Turnuvada yer alan oyunların nasıl oynandığını öğrenmek için lütfen tıklayınız.                

Devamını oku

Zeka Oyunları Eğitim sertifika programlarımız başladı
9 / 02 / 2018

17-18 Şubat 2018 tarihinde “Zeka Oyunları Öğreticiliği” kurs programı Etiler Hasan Ali Yücel Ortaokulunda başlayacaktır. Kursa katılım ücretsizdir. Kursa katılmak isteyenler aşağıdaki linkten kayıt olabilirler. Kayıt linkine gitmek için lütfen tıklayınız

Devamını oku

Eğitimlerimiz Başladı
21 / 01 / 2018

20-21 Ocak 2018 cumartesi ve pazar günü Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Eğitmen, Hakem ve Antrenör eğitimlerine esas eğitim toplantımızı gerçekleştirdik.Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen eğitmenlerimize ;  -Şaban Kurt (Akıl ve Zeka Oyunları Federasyon Başkanı hedeflerimizden)  -Hasan Gök (34 adet akıl ve zeka oyunu anlatımı ve eğitimi) - Doç.Dr. Yavuz Yaman (Oyun kültürü, eğitimi ve yaratıcı düşünme) - Go ve Strateji Derneği Başkanı Mehmet Emin Barsbey ( Go Oyunu eğitimi) - Mangala Oyunu Derneği Başk. Yard. Serdar Asaf Ceyhan (Mangala Oyunu eğitimi) - 4. kademe Satranç Baş Antrenörü milli sporcu Bağdagül Enzin Kurtbaş (Akıl ve Zeka Oyunları eğitimine dair tecrübelerini) - Türk Beyin Takımı Kaptanı Ferhat Çalapkulu (akıl ve zeka oyunları turnuvaları) -Çocuk Gelişimi Uzmanı Ayşim Topuzlu İncesulu (Turnuvalarda Çocuklara yaklaşım) konularında...

Devamını oku

Tazof Başkanımız Şaban Kurt Okçuluk Vakfı ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen sertifika törenine katıldı.
9 / 01 / 2018

İSTANBUL - Okçuluk Vakfı ve İstanbul  Milli Eğitim Müdürlüğü  tarafından gerçekleştirilen 'Okçuluk Benim Sporum' projesi kapsamında 350 öğretmene verilen eğitim sonrasında sertifika töreni düzenlendi.  Beyoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen sertifika törenine Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Haydar Ali Yıldız, Okçular Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, Beyoğlu Belediye Başkanı  Ahmet Misbah Demircan , İstanbul Valisi Vasip Şahin ve  Milli Eğitim Bakanı  Dr. İsmet Yılmaz katıldı. Okçuluk sporundaki ruh ve beden ilişkisine dikkat çeken Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "Bizim kültürümüzde elbette sporun birçok çeşitleri var. Ancak Ok'a anlam katan ruh ve beden ilişkisiyle ruhun ön plana çıkması ve hedefe iyi odaklanması yani bedeni hükmetmesidir. Tabi günümüzde çocuklarımızda odaklanma sorunu var. Hedef tayin etme ve hedefe kitlenme sorunları var....

Devamını oku

Bilecik Valiliği, Bilecik Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği protokolü imzaladık.
19 / 12 / 2017

Bilecik valimiz Sayın Tahir Büyükakın , TAZOF( Tüm Akıl Zekâ Oyunları Federasyonu) başkanı Sayın Şaban Kurt Bey ile birlikte diğer katılımcılar İl Milli Eğitim müdiresi Sayın Fazilet Durmuş , belediye başkanı Sayın Selim Yağcı , "Bilecik Nisan ayında ülkemizin dört bir yanından gelecek çocuklarımız ile renklenecek" diyerek “Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası” için protokol imzaladı. Nisan ayında 81 ilden 600 öğrencimiz Bilecik’te misafirimiz olacak. İlimiz, 14-15 Nisan 2018 tarihleri arasında Sayın Valimizin himayesinde ve Müdürlüğümüzün koordinesinde düzenlenecek olan Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası´na ev sahipliliği yapacak.  Turnuvaya ilişkin protokol, Valilik Toplantı Salonu´nda imzalandı. İmza törenine Valimiz Tahir Büyükakın, Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman, Bilecik Belediyesi Başkan Yardımcısı Kadri Şentürk, Bozüyük Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Yörükçü, İl Milli Eğitim Müdürümüz...

Devamını oku

Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği protokolü İmzaladık.
12 / 12 / 2017

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu arasında “Öğrencilere ve Öğretmenlere Yönelik, Akıl ve Zekâ Strateji Oyunları için Eğitmenlik Kurs ve Sertifika Programları” düzenlenmesine dair iş birliği protokolü imzalandı. Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu arasında “Öğrencilere ve Öğretmenlere Yönelik, Akıl ve Zekâ Strateji Oyunları için Eğitmenlik Kurs ve Sertifika Programları” düzenlenmesine dair iş birliği protokolü imzalandı. Uzun süren çalışmalar sonucu ülke genelinde yapılacak akıl ve zekâ oyunları eğitiminde belirli bir kalite ve standardın yakalanması adına imzalan protokol, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu temsilciliklerinde faaliyetlerine başladı. Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonun düzenleyeceği “Öğretmenlere Yönelik, Akıl ve...

Devamını oku

Tarihte En Önemli Masa Oyunu
4 / 10 / 2017

Binlerce yıldır masa oyunları dünyanın çeşitli yerlerindeki insanlar için eğlence kaynağı oldu. Arkeolojik buluntulara göre masa oyunlarının tarihi yazıdan daha eski. Hatta bazı kültürlerde masa oyunları dini bir öneme de sahipler. Oyunlardan bazıları hakkında çarpıcı olan da, büyük şirketlerin nasıl kolay para kazanmak için oyunları değiştirdiği.Burada bahsedeceğimiz on oyun, antik ve modern çağların en önemli oyunları.   Kaynak : arkeofili.com Yazarı : Ahmet Muaz Kömür                

Devamını oku