Turnuva

Resim
 1. Soru: Aynı okulda olmadığım öğrenciye danışmanlık verebilir miyim? Aramızda kan bağı bulunan öğrencinin danışmanı olabilir miyim?
 1. Cevap: Turnuvaya katılacak öğrencinin çalıştırılmasını her eğitmen yapabilir, kan bağı engeli yoktur. Ulusal turnuva için öğrenci ile birlikte gelecek bir kadın bir erkek danışman öğretmenler, il milli eğitim müdürlüğü tarafından görevlendirilir.
 
 1. Soru: İlçeye 1. Olarak kaç öğrenci götürebiliyoruz?
 1. Cevap: Her okul kendi içinde turnuva düzenledikten sonra, okulda düzenlenen kategori sayısınca 1. çıkacaktır. Bu doğrultuda ilçede düzenlenecek turnuvaya okulda düzenlenen kategori sayısınca o kategoride birinci olan öğrenciler katılır (Mesela ortaokul düzeyinde bir okulda 4 kategoriden turnuva düzenlenirse, 4 kategoriden yapılan yarışmalara göre her kategoriden 1 adet birinci yarışmacı belirlenir. Belirtilen okuldan belirlenen 4 adet birinci, ilçe turnuvasında yarışmaya hak kazanır).
 
 1. Soru: Okulda değil bir apartmanda oyun öğretiyorum nasıl bir yol izlemeliyim?
 1. Cevap: Yarışmacıyı özel alanlarda çalıştırabilirsiniz bu konuda bir kısıtlama mevcut değil. Yarışmacının yarışmaya katılma hususunda okuldaki öğretmenleri ile iletişime geçebilirsiniz.
 
 1. Soru: İlçeye nasıl yazı göndereceğiz?
 1. Cevap: Çalıştığınız kurumdaki okul müdürünüzün ilçe milli eğitime yazı yazması gerekmektedir. Turnuvaya katılım silsile yöntemi ile gerçekleşmektedir.
 
 1. Soru: İlçe turnuvası için görevlendirme yazılmış. Hangi tarihler arasında turnuvaları düzenlemem gerekiyor, kim belirliyor?
 1. Cevap: İlçe ve il turnuvası tarihlerini il ve ilçe milli eğitim müdürlükleri ile irtibata geçilerek belirlenecektir. İl birincileri ve görevlendirilecek 2 öğretmen, organizasyon kuruluna 05 – 12 NİSAN 2019 (son başvuru) tarihinde bildirildiği sürece il ve ilçede gerçekleşecek turnuva tarihlerini her il ve ilçe kendi bünyesinde belirleyebilir.
 
 1. Soru: İl ve ilçe turnuvaları için TAZOF oyun temin edebiliyor mu?
 1. Cevap: TAZOF, yalnızca Ulusal Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nda oynanacak oyunları temin edecektir.
 
 1. Soru: İl için baş hakem temin edebiliyor musunuz?
 1. Cevap: İlgili ilde TAZOF bünyesinde usta eğitmenimiz var ise il turnuvalarının gerçekleşmesinde görev alacaktır.