TAZOF Logo
Bize Ulaşın

Gelecek bizim için önemli...

Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu 2017 yılında düşünen, üreten, üretken ve stratejik düşünebilen çocuklar yetiştirmek amacı ile kuruldu. Bu amaç doğrultusunda tüm çocuklara ulaşabilmek için Türkiye’nin her köşesinde, binlerce öğretmene eğitim yaptı.

Gelecek bizim için önemli...

Öğretmenler okullarında öğrencileri turnuvalara hazırladı. Kurulduğumuz tarihten bugüne turnuvalar düzenleyerek Türkiye’nin neredeyse tüm illerinden çocuklar akıl ve zeka oyunları ile tanıştı. İlki 14-15 Nisan 2018 tarihinde Bilecik’te 44 il 245 yarışmacının katılımı ile gerçekleşen Türkiye Akıl ve Zekâ Oyunları Turnuvası’nın ikincisi 27-28 Nisan 2019 tarihinde Bursa’da 65 il 750 yarışmacı ve danışman öğretmenin katılımı ile gerçekleşti. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeni ile il turnuvalarına yüz binlerce çocuğun katıldığı 2020 yılı 3. Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası iptal edildi.

2022 yılında pandemiden sonra büyük bir coşku ile ilçe ve il turnuvaları tamamlandı ve 10-12 Haziran 2022 tarihinde Diyarbakır’da 76 il, 722 yarışmacının katılımı ile en kapsamlı Türkiye Akıl ve Zeka Oyunları Turnuvası’nın düzenlendi. Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu, akıl ve zeka oyunu oynamanın ve öğretmenin yanı sıra üretken ve farklı düşünebilen bireyler fırsat vermek için Türkiye’de ilk defa akıl ve zeka oyunları tasarım yarışması düzenledi. Tasarım yarışmasında dereceye giren oyunlardan biri olan ‘’KÜRE’’ oyunu turnuvalarda ilkokul ve ortaokul kategorisinde binlerce çocuk tarafından kullanılıyor. Oyunların çocuklar için katkısını biliyor, akademik araştırmalara öncülük ediyoruz.

6
Yıl
Eşsiz Tecrübe
16
.
493
Kişiye eğitim verildi.

Misyonumuz

Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu olarak misyonumuz; devamlı gelişen dünyaya ayak uydurmak maksatlı Akıl ve Zekâ Oyunları çalışmalarını takip ederek, ülkemizde kullanımını bilinçli bir şekilde artırılması için çalışmalar yapmaktır. Düşünen, üreten ve her ortamda kendini daha iyi ifade eden bireyler yetiştirmek ve bu bireylerin bilişsel gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile yeni ürünler ortaya koymak en temel görevlerimizdendir. Ülkemizin her köşesine açılmış üyeleri ve destekçileri ile federasyonumuz; eğlenerek öğrenmenin kalıcılığı prensibi ile çalışmalarına devam etmektedir.

Vizyonumuz

Tüm Akıl ve Zekâ Oyunları Federasyonu olarak vizyonumuz; ulusal ve uluslararası yarışmalar ve benzeri çalışmalarda ülkemizi temsil etmek, ulusal çapta yapılan organizasyonları uluslararası ortamlara taşıyarak, ülkemizde başarılı olmuş Akıl ve Zekâ oyunları yarışmacılarını uluslararası alanda yer edinmesini sağlamaktır. Ülkemizin her bir köşesinde bulunan “Akıl ve Zeka Oyunları” gönüllülerinin ortaya koyduğu yeni oyun ve oyun fikirlerini hayata geçirerek katma değer oluşturmaktır.

Güncel yazılarımız ile haberdar olun.
E-dergi sayılarımızı internet ortamında inceleyebilir. Yazıların tüm detaylarını okuyabilirsiniz.
Tüm Sayılar
Güncel yazılarımız ile haberdar olun.