TAZOF Logo
Bize Ulaşın
Şaban Kurt

Değerli arkadaşlarım,

Akıl ve zekâ oyunları alanında faaliyet gösteren dernekler ile çıktığımız bu yolda, federasyon çatısı altında birleştik. Her biri kendi alanında güzel çalışmalara imza atmış, ülke menfaati için ter dökmüş, oyunlar ile eğitime katkı sağlamış arkadaşlarımızın federasyonumuz ile birlikte daha güzel çalışmalara imza atacağına eminim.

“Oyun çocuğun en ciddi işidir” sözünden yola çıkarak; eğitim öğretimde kullanılan materyallerin geleceğimizin teminatı olan bugünün küçükleri için ne kadar önemli olduğu ortadadır. Geçmişten günümüze ülkemizde bu alanda çalışmalar yapılmış olsa da istenen verim tam anlamı ile elde edilememiştir. Federasyon olarak “Akıl ve Zekâ Oyunları” kullanımını artırmak, kamu kurum ve kuruluşları ile ortak çalışmalar yürüterek oyunların bireylere sağladığı faydalar hakkında başta öğretmen, öğrenci ve velileri bilgilendirerek toplumun her kesiminde oyun kullanımını istenen seviyeye getirmeyi planlıyoruz.

Düşünen, üreten ve kendi kapasitesini verimli şekilde kullanan bireyler için “Akıl ve Zekâ Oyunları” vazgeçilmez bir hazinedir. Bu kıymetli hazinenin üretimden kullanımına bilinçli ellerden geçmesi ve sıkı kontrole tabi tutulması en önemli şartlardandır. Federasyon olarak akıl ve zekâ oyunlarının üretiminden kullanımına, lisanslı ürünlerin korunması ve genel sağlık yönetmeliğine uygun üretilmeyen taklit ürünler ile mücadele edilmesi gibi maddi manevi ülke menfaatine her faaliyette elimizden geleni yapacağımızı bildirmek istiyorum.

Ülkemizi büyük bir onurla ulusal ve uluslararası her ortamda temsil edecek olan federasyonumuz akıl ve zekâ oyunlarına gönül vermiş herkese kapılarını ardına kadar açmıştır…

Sevgi saygı ve hürmetle esenlikler diliyorum.

Av. Şaban Kurt
TAZOF Başkanı

Özgeçmiş

1971 yılında Kahramanmaraş Elbistan’da doğdu. İlkokulu Elbistan Kümbet İlkokulunda, orta ve lise eğitimini Elbistan İmam Hatip Lisesinde tamamladı.1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. 1993 yılında yayınlanan “Cumhuriyetin 70. Yılında Elbistan Yıllığı” hazırlama komitesi başkanlığını yaptı. Üniversitede bir grup arkadaşı ile birlikte “Çakıltaşı” isimli edebiyat dergisini çıkardı. 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Askerliğini Erzincan’da kısa dönem er olarak yaptı. 1999 yılında İstanbul’da serbest avukatlık yapmaya başladı.2000 yılında MARAŞDER (Kahramanmaraş ve İlçeleri Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) kurucuları arasında yer aldı. Dört yıl MARAŞDER ’in genel sekreterliğini yaptı. 2006 yılında yapılan genel kurul ile MARAŞDER genel başkanı seçildi.2009 yılında “Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı” genel sekreteri oldu. 2012 yılında “Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı” yönetim kurulu başkanı seçildi. 2014 yılında “İstanbul Daru’l-fünun İlahiyat Vakfı” kurucuları arasında yer aldı, halen vakfın denetim kurulu üyeliğini yapmaktadır. Türkiye’de sivil toplum kuruluşları arasındaki faaliyetleri ve iletişimi arttırmak için kurulan “Yedi Renk Tek Yürek Platformu” Kurucuları arasında yer aldı. “Akıl ve Zeka Oyunları Derneği” Kurucu başkanlığını yaptı. “Tenha Şiirler” adında bir şiir kitabı yayınlanan Av. Şaban KURT evli ve 3 çocuk babasıdır.

1971
Kahramanmaraş Elbistan’da doğdu.
1997
İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu.
2000
MARAŞDER kurucuları arasında yer aldı.
2009
Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı genel sekreteri oldu.
2012
Beyoğlu Eğitim ve Kültür Vakfı yönetim kurulu başkanı seçildi..
2014
İstanbul Daru’l-fünun İlahiyat Vakfı kurucuları arasında yer aldı.